30
rokov
1992 - 2022
KÚPIŤ Aktuálne máme v ponuke 1162 vozidiel. Ďalšie Vám vieme doviezť zo zahraničia.
PREDAŤ Ak chcete rýchlo predať auto, dáme Vám za neho peniaze v hotovosti.
SLUŽBY Auto Vám vieme požičať, poistiť ale aj odtiahnuť. Kontaktujte nás.

O nás

Spoločnosť Escar Slovakia spol. s r. o. vznikla v roku 2005 ako nástupnícka organizácia predchádzajúcich živnostenských činností pôsobiacich na slovenskom trhu od roku 1992. Od svojho založenia sa úspešne zaoberala rozvojom pôvodných činností a to najmä prenájmu mikrobusov, osobných a úžitkových vozidiel, autoservisných prác, zastupovaniu pri obhliadke a likvidácii škody v poisťovni a tiež sprostredkovaniu predaja, nákupu a výmeny jazdených motorových vozidiel.

Krátko po svojom vzniku spoločnosť prudko rozšírila svoje aktivity a zaujala pevné postavenie na slovenskom trhu s novými a jazdenými motorovými vozidlami.

Predaj jazdených vozidiel

Hlavnou činnosťou spoločnosti ESCAR od jej vzniku je obchod s jazdenými vozidlami. V 90-tych rokoch bol tento obchod sústredený v centre hlavného mesta na Mlynských nivách, kde sa našej spoločnosti podarilo organizovaním sobotňajších verejných autobúrz spojených s predajom motoriek, súčiastok a doplnkov zviditeľniť sa v rámci celého Slovenska. Po desiatich rokoch úspešného pôsobenia v centre mesta sme prevádzku nášho autobazáru presťahovali na začiatok Bratislavy. Tento krok nám umožnil ešte viac sa priblížiť mimo bratislavskej motoristickej verejnosti, čo sa potvrdilo štvornásobne vyšším obratom oproti predchádzajúcemu obdobiu. Ponuka služieb autobazáru, vozidiel s fotografiami, technickými parametrami a cenami je súčasťou domovskej stránky ESCAR.sk.

Predaj nových vozidiel

V roku 2005 začala spoločnosť ESCAR v spolupráci s autorizovaným partnerom predávať nové vozidlá značky Škoda na domácom trhu. Vzhľadom na dnešné nové možnosti obchodovania v Európe, naša spoločnosť v súčasnosti predáva v rámci exportu a importu domácim i zahraničným klientom nové vozidlá takmer všetkých značiek dostupných na európskom trhu. Prezentácia prebieha najmä prostredníctvom zahraničných portálov.

Vozidlá na objednávku

Od roku 2007 spoločnosť ESCAR rozšírila ponuku predávaných vozidiel o možnosť objednať si nákup vybraného vozidla na mieru, podľa vlastných požiadaviek klienta. Serióznosť, transparentnosť, profesionalita a komfort následného nákupu, dovozu a prihlásenia do evidencie sa stal základom úspechu a spokojnosti stoviek našich nových zákazníkov. Kľúčovým komunikačným nástrojom v tejto oblasti sa stal Dovozovy-portál.sk.

On-line aukcie

Ďalšou sofistikovanou službou pre podporu predaja a nákupu vozidiel prostredníctvom spoločnosti ESCAR bolo naštartovanie online aukcii na európskej úrovni. V Európe prebieha denne veľké množstvo dražieb určených len pre obchodníkov s vozidlami. Naša firma prostredníctvom dcérskej spoločnosti AutoDrazba.sk spol. s.r.o. vytvorila jedinečnú možnosť pre verejnosť, zúčastniť sa na prebiehajúcich aukciách po celej Európe a získať tak vozidlá za mimoriadne výhodných finančných podmienok v obchodníckych cenách. Od roku 2008 je klientom k dispozícii pre túto službu portál Autodrazba.sk.

Výkup vozidiel

Strategickou činnosťou pre podporu predaja jazdených áut je výkup jazdených vozidiel. Táto služba umožňuje obnovovať ponuku v našom autobazáre, vykonávať výmeny vozidiel a pomáhať našim klientom rýchlo a úspešne predať svoje jazdené vozidlo. Výhodou systému je skutočnosť, že samostatný portál Vykup-aut.sk spolupracuje so všetkými dôležitými spoločnosťami obchodujúcimi s motorovými vozidlami, čo umožňuje predaj auta v rámci miesta bydliska, regiónu i Slovenska, rýchlo a za najvyššiu možnú cenu v aktuálnom období.

Mikrobusy

Samostatnou kategóriou v portfóliu výkupu, predaja a prenájmu vozidiel sú mikrobusy, ktorým venujeme aj samostatný web Mikrobusy.sk.

Autopožičovňa

Druhou ťažiskovou službou mimo obchodovania s vozidlami je ich prenájom. Tejto činnosti sa naša spoločnosť venuje už 20 rokov. Od počiatku šlo najmä o prenájom úžitkových vozidiel, neskôr sa flotila áut rozšírila na osobné vozidlá všetkých tried a mikrobusy triedy economic a luxury. Na kvalitu ponúkaného vozového parku a služieb spojených s prenájmom kladieme veľký dôraz. Flexibilita vozového parku, ktorou disponujeme vďaka vlastným vozidlám ponúkaným v autobazáre nám umožňuje uspokojiť aj náročnejších klientov so špecifickými požiadavkami, prípadne reagovať na neočakávaný dopyt väčšieho množstva vozidiel. V súčasnej dobe sú tieto služby ponúkane materskou spoločnosťou ESCAR ale od roku 2007 najmä prostredníctvom dcérskej spoločnosti 1stCarRental s.r.o. na webovej stránke www.1stcarrental.sk.

Odťahová služba

Naša spoločnosť vlastní niekoľko odťahových vozidiel a autoprepravníkov. Preto v ponuke našich služieb nechýba klasická odťahová ale najmä špeciálne zameraná odťahová služba. Veľmi poslúžime najmä pri prevoze havarovaného alebo pokazeného 8,9 - miestneho vozidla, kedy je potrebné naložiť vozidlo a prepraviť osoby, ktoré v ňom cestovali. Ak je to potrebné, na miesto nehody alebo poruchy prídeme už aj s naloženým náhradným vozidlom a cestujúci môžu pokračovať do cieľa svojej cesty. Naša odťahová služba je nenahraditeľnou pomocou v prípade poruchy alebo nehody dodávkového vozidla. Na miesto prídeme už aj s náhradným dodávkovým vozidlom, do ktorého je možné preložiť tovar a vyhnúť sa tak následným škodám plynúcim z omeškania dodávky tovaru. Službu prezentujeme na domovskej stránke našej spoločnosti ESCAR.sk.

Povinné zmluvné poistenie

Neoddeliteľnou súčasťou služieb spojených s predajom motorových vozidiel sú poisťovacie služby. Túto službu sme vyvinuli pre naše potreby a pre potreby našich klientov tak, aby si každý z pohodlia domova mohol porovnať ceny v jednotlivých poisťovniach, následne v ktoromkoľvek čase online uzatvoriť poistenie, internet bankigom zaplatiť poistnú sumu a tak poistiť vozidlo bez pohybu z domova. Všetko je pripravené na webe PovinneZmluvnePoistovne.sk.
Pod túto aktivitu bude v budúcnosti spadať plánované rozšírenie služieb o vykonávanie STK, EK, prihlásení / odhlásení vozidiel, vykonávanie zmien v TP, OTP a prepisov na Dopravných inšpektorátoch. Činnosti budú prezentované na webe Prepisy.sk.